HYUNDAI x Meta Kongz – Yeni bir Macera

H

NFT’ler özellikle son bir senedir adından sıkça söz ettiriyor. Sıkılmış bir maymunun resmi, ilk tweetin ekran görüntüsü, piksel cüceler, karlı bir İstanbul akşamının cyberpunk 2077’yi andıran fotoğrafı… İşte bunlar gibi binlerce, yüz binlerce dijital varlık. Blok zinciri teknolojisinin yaratıcılıkla birleşmesiyle birlikte kendimizi NFT’ler tarafından kuşatılmış halde bulduk. Ama bugün NFT’ler hakkında değil özel bir NFT projesi hakkında bir şeyler yazacağım. Yani wash trading, sahte nft’ler, kara para aklama, dolandırıcılık, hırsızlık, telif davaları,… Bugün bunları konuşmayacağız. Bugün ilginç bir projeyle karşınızdayım. Ama öncelikle başka bir proje hakkında kısa bir bilgilendirme yapmalıyım.

Sahnenin Yıldızı: Meta Kongz

Meta Kongz NFT serisi 2021 yılının Aralık ayında piyasaya sürüldü. Bu proje toplam 10.000 adet NFT’den oluşuyor. 3D goril illüstrasyonundan oluşan bu NFT projesi kısa sürede büyük bir yükseliş gerçekleştirdi ve herkesin dikkatini çekti. Herkesin dikkatini çekti ama bir firma bu nft serisiyle özel olarak ilgilendi, “Hyundai Motor Company”.

Karşınızda en değerli Meta Kongz NFT’si. Son satıldığı fiyat yaklaşık 55 bin dolar.

Büyük Buluşma: pony-kongz

Hyundai Motor Company çok köklü ve büyük bir şirket. Haliyle geçmişte ürettiği bazı araçlar yıllar geçse de artık ikon haline geldikleri için popülerliklerini hiç kaybetmediler. Bu ikonlardan biri de “Hyundai Pony” modeli. Hyundai, 19775 Pony ile dijital dünyadaki trendlerin başında gelen 2021 Meta Kongz serisini bir araya getiriyor. Bu ikili zamanın ve mekanın sınırlarını aşan yeni bir dünyanın kapısını bizlere açacak. Eğer yeterince ilginizi çektiyse sizi bir videoyla baş başa bırakıyorum. Videoyu yayınlayan kanalda çok daha fazlasını bulacaksınız. Hyundai NFT koleksiyonuyla ilgili diğer haberler ve güncellemeler için resmi Twitter hesabını (@hyundai_nft) takip edebilirsin ve Discord https://discord.gg/hyundai-nft ) sunucusuna katılabilirsin.

Yazar Hakkında

Ata Tekin

Yorum Ekle

Ata Tekin

Bu İnternet Sitesi Hakkında

Değerli okuyucu, paylaştığım her şeyde kendimden bir parçayı sana veriyorum. Bu parçaların hayatında fark yaratması dileğiyle...