Tek Tıkla E-Posta Kurulumu

T

İnternette dolaşırken bazı forumların, oyunların veya genel olarak internet sitelerinin hizmete ulaşabilmek için e-posta adresiniz gibi kişisel bilgileri istediğine şahit oluruz. Ad, soyad gibi bilgileri gerçek olmayacak şekilde doldurabilseniz de sıra e-posta adresine geldiğinde eğer bu durum için özel bir e-posta adresiniz yoksa kişisel adresinizi vermek zorunda kalıyorsunuz. Rastgele e-posta adresi girmek de işe yaramıyor çünkü servisler sizin gerçek kişi olduğunuzu teyit etmek için e-posta adresinize doğrulama kodu yolluyor. İşte tam bu noktada imdadınıza “Temple Mail” (Geçici e-posta adresi) sistemi yetişiyor. Farklı özelliklere sahip fakat temelde aynı hizmeti veren birçok internet sitesi var, listeyi aşağıya bırakacağım. Şimdi genel olarak sistemin özelliklerinden bahsedeyim:

 • Kişisel bilgileriniz istenmiyor.
 • Çoğunlukla ücret talep edilmiyor.
 • Oluşturulan E-posta adresiyle her yere kayıt olabilirsiniz ve e-posta sayfasını kapattığınızda bu adres yok olacak.
 • Yok olan e-posta adresleri tekrar kullanılmıyor dolayısıyla sonradan gelen mailleri kimse okumuyor (aynı e-posta adresini birden fazla kişiye kullandıran internet siteleri de var. Lütfen servisi kullanmadan önce kullanım şartlarını detaylı okuyun.)
 • Spam (istenmeyen) postalardan geçici adresler sayesinde kurtulabilirsiniz.
 • Gizlilik gerektiren işlemleri daha rahat bir şekilde yapabilirsiniz.
 • Anonimliğinizi artırsa da bu sistemler tam güvenlik ve gizlilik vadetmiyor. İP adresi gibi bilgilerle hala açığa çıkma ihtimaliniz mevcut.

En çok kullanılan ve benim de güvenerek kullandığım geçici mail servisleri:

 • https://tempail.com/tr kişisel bilgilerinizi istemiyor, size verilen adresi başkası kullanamıyor. Size verilen geçici adresi 1 saat boyunca kullanabilirsiniz ve en büyük avantajı ise “kare kod” özelliği sayesinde ileride aynı adrese tekrar erişim sağlama imkanınız mevcut.
 • https://temp-mail.org/tr aynı anda 1 adres kullanabiliyorsunuz ancak premium üyelik almanız halinde 10 adresi aynı anda kullanabilirsiniz. Sistem güzel çalışıyor ancak çok fazla reklam var. Android ve IOS uygulamasının olması işinize yarabilir.
 • https://www.fakemail.net/ sistem tamamen ücretsiz (bağış usulü) çalışıyor ve geçici adresinizi ister 10 dakikalık ister 2 haftalık alabiliyorsunuz ve dilediğiniz an bu süreyi uzatmanız mümkün. Az reklam olması ve basit arayüzü kullanımı kolaylaştırıyor.
 • https://tempmail.net/ Çok sade bir kullanımı var. Aldığınız adresi ileride tekrar kullanma şansınız yok. Aynı adresin başkasına verilip verilmediği de belli değil. Az reklam var. Çok önemli e-postalar gelmeyeceği sürece kullanılabilir.

Yazar Hakkında

Ata Tekin

Yorum Ekle

Yazar: Ata Tekin

Bu İnternet Sitesi Hakkında

Değerli okuyucu, paylaştığım her şeyde kendimden bir parçayı sana veriyorum. Bu parçaların hayatında fark yaratması dileğiyle...