Tek Tıkla E-Posta Kurulumu

T

İnternette dolaşırken bazı forumların, oyunların veya genel olarak internet sitelerinin hizmete ulaşabilmek için e-posta adresiniz gibi kişisel bilgileri istediğine şahit oluruz. Ad, soyad gibi bilgileri gerçek olmayacak şekilde doldurabilseniz de sıra e-posta adresine geldiğinde eğer bu durum için özel bir e-posta adresiniz yoksa kişisel adresinizi vermek zorunda kalıyorsunuz. Rastgele e-posta adresi girmek de işe yaramıyor çünkü servisler sizin gerçek kişi olduğunuzu teyit etmek için e-posta adresinize doğrulama kodu yolluyor. İşte tam bu noktada imdadınıza “Temple Mail” (Geçici e-posta adresi) sistemi yetişiyor. Farklı özelliklere sahip fakat temelde aynı hizmeti veren birçok internet sitesi var, listeyi aşağıya bırakacağım. Şimdi genel olarak sistemin özelliklerinden bahsedeyim:

 • Kişisel bilgileriniz istenmiyor.
 • Çoğunlukla ücret talep edilmiyor.
 • Oluşturulan E-posta adresiyle her yere kayıt olabilirsiniz ve e-posta sayfasını kapattığınızda bu adres yok olacak.
 • Yok olan e-posta adresleri tekrar kullanılmıyor dolayısıyla sonradan gelen mailleri kimse okumuyor (aynı e-posta adresini birden fazla kişiye kullandıran internet siteleri de var. Lütfen servisi kullanmadan önce kullanım şartlarını detaylı okuyun.)
 • Spam (istenmeyen) postalardan geçici adresler sayesinde kurtulabilirsiniz.
 • Gizlilik gerektiren işlemleri daha rahat bir şekilde yapabilirsiniz.
 • Anonimliğinizi artırsa da bu sistemler tam güvenlik ve gizlilik vadetmiyor. İP adresi gibi bilgilerle hala açığa çıkma ihtimaliniz mevcut.

En çok kullanılan ve benim de güvenerek kullandığım geçici mail servisleri:

 • https://tempail.com/tr kişisel bilgilerinizi istemiyor, size verilen adresi başkası kullanamıyor. Size verilen geçici adresi 1 saat boyunca kullanabilirsiniz ve en büyük avantajı ise “kare kod” özelliği sayesinde ileride aynı adrese tekrar erişim sağlama imkanınız mevcut.
 • https://temp-mail.org/tr aynı anda 1 adres kullanabiliyorsunuz ancak premium üyelik almanız halinde 10 adresi aynı anda kullanabilirsiniz. Sistem güzel çalışıyor ancak çok fazla reklam var. Android ve IOS uygulamasının olması işinize yarabilir.
 • https://www.fakemail.net/ sistem tamamen ücretsiz (bağış usulü) çalışıyor ve geçici adresinizi ister 10 dakikalık ister 2 haftalık alabiliyorsunuz ve dilediğiniz an bu süreyi uzatmanız mümkün. Az reklam olması ve basit arayüzü kullanımı kolaylaştırıyor.
 • https://tempmail.net/ Çok sade bir kullanımı var. Aldığınız adresi ileride tekrar kullanma şansınız yok. Aynı adresin başkasına verilip verilmediği de belli değil. Az reklam var. Çok önemli e-postalar gelmeyeceği sürece kullanılabilir.

Yazar Hakkında

Ata Tekin

Yorum Ekle

Ata Tekin

Bu İnternet Sitesi Hakkında

Değerli okuyucu, paylaştığım her şeyde kendimden bir parçayı sana veriyorum. Bu parçaların hayatında fark yaratması dileğiyle...